از کجا می‌دانیم که مچ بند هوشمند شیائومی می بند 5 به زودی عرضه می‌شود؟
هوامی در جلسه پرسش و پاسخ درآمد سه‌ ماهه دوم سال 2019 خود، وجود Xiaomi Mi Band 5 را تصدیق کرد. وانگ هوانگ، مؤسس و مدیرعامل Huami در پاسخ به این سؤال که آیا در آینده همکاری خود را با شیائومی ادامه می‌دهد و می بند 5 را می‌سازد گفت: «ما در واقع، در حال توسعه Xiaomi Mi Band 5 هستیم.»

تاریخ عرضه Xiaomi Mi Band 5
خب، Xiaomi Mi Band 5 چه زمانی به بازار ارائه می‌شود؟ هوانگ در پاسخ به این سؤال گفته: «زمان دقیقی برای عرضه Mi Band 5 مشخص نکرده‌ایم اما باید بگویم که کار را با شیائومی آغاز کرده‌ایم و نباید زیاد طول بکشد.» Mi Band 4 ژوئن 2019 ارائه شد و Mi Band 3 ماه می 2018. بنابراین، می‌توان فرض کرد که در زمان مشابهی از سال 2020، ردیاب تناسب اندام Xiaomi Mi Band 5 به بازار عرضه می‌شود.

شیائومی می بند 5 چه شکلی خواهد بود؟
Xiaomi's Hey+ 1S که تصویر آن را در بالا می‌بینید، ممکن است به ما کمک کند نگاهی اجمالی به شمایل احتمالی Mi Band 5 داشته باشیم. اگر به معرفی‌های گذشته دستبندهای سلامت شیائومی توجه کنیم، خواهیم دید که با Mi Band های بعد از خود، نشانه‌های طراحی مشترک یا مشابه دارند. Xiaomi Hey+ کمی بعد از Mi Band 3 معرفی شد و از لحاظ مشخصات بسیار مشابه بود اما با افزودن یک نمایشگر بزرگ و رنگی، تغییر کلیدی ایجاد کرد. سال گذشته، همان طراحی در Mi Band 4 تکرار شد. بر همین اساس، شایعاتی مبنی بر اینکه Hey+ 1S همان نقش را ایفا می‌کند، شنیده می‌شود. ردیاب سلامت جدید Hey+ 1S در مقایسه با طراحی و مجموعه قابلیت‌های Mi Band 4 تغییر چشم‌گیری نداشته اما نمایشگر را دست کاری کرده‌اند تا با گوشه‌های گرد شکل چهارگوش‌تری داشته باشد. بنابراین، احتمال دارد که Mi Band 5 را با ظاهری چهارگوش‌تر ببینیم.

Xiaomi Mi Band 5 چه قابلیت‌هایی دارد؟
هوانگ اعلام کرد که Huami به همکاری نزدیک با Xiaomi ادامه خواهد داد و محصولات جدید تولید می‌کند و همچنین، عنوان کرد برنامه‌های بلند مدتی که در مورد لاین Mi Band دارند، تغییر نکرده است. وی افزود مشتاق است توسعه و تولید نسل‌های آینده Mi Band شامل انواع جدیدی با هدف ارائه به بخش‌های دیگر بازار جهانی و مشتری‌های جدید را ادامه دهند. در مورد قابلیت‌های Mi Band 5 هیچ اطلاعات رسمی‌ای ارائه نشده است. با این حال، شاید قابلیت‌هایی که پیش از عرضه Mi Band 4 گمانه‌ زنی شده بود، در مورد Mi Band 5 صادق باشد. مثلاً پشتیبانی از ECG که به شدت شایعه شده بود که عملی می‌شود. یک ویژگی جدید و جالب‌توجه  Hey+ 1S، چیپ بهبود یافته NFC است که برای پرداخت‌‌های Contactless و آنلاین به کار می‌رود. در چین، به جز اینکه در درگاه‌های پرداختی استفاده می‌شود، برای جایگزین شدن کارت‌های ورود به محل کار و کارت اتوبوس نیز استفاده می‌شود. Mi Band قبلی عملکرد NFC را ارائه داده اما تنها در دستگاه‌هایی که در چین فروخته شدند، استفاده شد. اگر کاربردهای بیشتری برای NFC اضافه شده ایجاد شود.

نظر شما چیست و احتمال می دهید چه امکاناتی به می بند 5 اضافه شود و آیا با طراحی فعلی موافق هستید؟ نظر خود را با ما در میان بگزارید.