Wahoo یک برند تولیدکننده محصولات تناسب اندام است که نخستین ساعت هوشمند ورزشی و مجهز به GPS خود را تحت عنوان Elemnt Rival به بازار عرضه کرد. این ساعت هوشمند از فعالیت‌های ورزشی مختلف پشتیبانی می‌کند و برای افرادی که به‌صورت حرفه‌ای به دنبال حفظ تناسب اندام و رقابت‌های ورزشی هستند یک گزینه ایده‌آل محسوب می‌شود که با قیمت 380 دلاری قابل خرید است.

از سال 2009، این برند محصولاتی مانند کامپیوترهای مخصوص دوچرخه‌سواری و ضربان‌سنج‌های مختلف را برای ورزشکاران عرضه کرده است. اما به‌نظر می‌رسد این کمپانی در سیاست‌گذاری جدید خود قصد دارد با عرضه ساعت‌های ورزشی بیشتر با نام‌هایی مانند گارمین یا پلار به رقابت بپردازد. ساعت هوشمند Wahoo Elemnt Rival برای ورزشکاران رشته‌هایی مانند دوچرخه‌سواری سرعت درون پیست و رشته‌های چندگانه گزینه بسیار خوبی است. البته سایر فعالیت‌های ورزشی مانند پیاده‌روی و دویدن نیز توسط ساعت پشتیبانی می‌شود.

یکی از برجسته‌ترین قابلیت‌های این ساعت هوشمند تشخیص خودکار فعالیت ورزشی است. بدین صورت که اطلاعات موجود در صفحه به صورت خودکار و خیلی سریع از دویدن به دوچرخه‌سواری تغییر می‌کند. اپلیکیشن اختصاصی ساعت برای گوشی‌های هوشمند نیز قابلیت همگام‌سازی اطلاعات را دارد و Wahoo در تلاش است تا این اپلیکیشن را به یک پلتفرم جامع برای اکثر محصولاتش تبدیل کند.

کاربر می‌تواند بدون سردرگمی و مزاحمت بر روی یک فعالیت ورزشی تمرکز کند. یک گزینه دستی نیز وجود دارد که با فعال کردن آن کاربر می‌تواند دکمه Lap را فشار دهد و بین فعالیت‌های ورزشی مختلف جابجا شود، در حالی که اطلاعات مربوط به فعالیت اصلی همچنان در حال ثبت شدن است. مانند هر ساعت ورزشی و حرفه‌ای دیگری، Wahoo Elemnt Rival نیز از یک ماژول GPS داخلی و حسگرهای ضروری دیگر بهره می‌برد که قابلیت اندازه‌گیری شاخص‌های مهمی مانند ضربان قلب، سرعت، مسافت، ارتفاع و مانند آنها را در دسترس قرار می‌دهد.

به لطف الگوریتم نرم‌افزاری Tickr X، این ساعت هوشمند قادر است اطلاعات دقیق‌تری را در خصوص فعالیت‌های ورزشی به ثبت برساند. برای مثال تعداد دقیق گام‌هایی که در هر دقیقه از دویدن برداشته‌اید توسط ساعت قابل ردیابی است. اطلاعات ثبت شده توسط Elemnt Rival قابلیت همگام‌سازی با پلتفرم‌های دیگری مانند Apple Health، Google Fit، Strava، Training Peaks، Today’s Plan، Train Xhale و Relive را ارائه می‌دهد.

ساعت ورزشی جدید Wahoo از عمر باتری بسیار خوبی برخوردار است و با یکبار شارژ کامل باتری آن می‌توان در حالت استاندارد (استفاده پیوسته از GPS) تا 14 روز از ساعت استفاده کرد. با توجه به قیمت، نمی‌توان گفت با مقرون‌به‌صرفه‌ترین ساعت ورزشی دنیا مواجه هستیم، اما زمانی که سطح امکانات آن را با رقبایش از گارمین و پلار مقایسه می‌کنیم بدون شک انتخاب ارزان‌تری محسوب می‌شود. ساعت Wahoo Elemnt Rival با قیمت 379 دلاری عرضه شده است.

منبع