پیش از انتشار هرگونه اعلامیه‌ی رسمی در رابطه با نسل جدید ساعت‌های هوشمند شرکت هوآوری که احتمالاً Huawei Watch 3 نام خواهند داشت، آهسته آهسته در حال دریافت اطلاعاتی در رابطه با این محصول خواهیم بود.

به عنوان مثال جدیدترین اخبار مربوط به این محصول حاکی از آن است که Huawei Watch 3 توانسته گواهینامه‌ی استفاده از فناوری ارتباطی WiFi را دریافت کند، این نه تنها مهر تاییدی بر راه‌اندازی خط تولید این محصول توصیف می‌شود، بلکه نشان می‌دهد که نسل جدید ساعت‌های هوشمند شرکت هوآوی به چندین سیستم ارتباطی از جمله وای‌فای مجهز خواهند بود. گواهینامه‌ی مربوط به لیست شدن Huawei Watch 3 در پلت‌فرم هلندی Huaweiailesi به صورت عمومی در دسترس قرار دارد.

ساعت هوشمند هوآوی Huawei Watch 3

یکی از نکات اساسی مربوط به لیست شدن ساعت هوشمند هوآوی واچ ۳ آن است که این محصول به یک نسخه‌ی جدید از سیستم‌عامل Harmony OS تجهیز خواهد شد.

این بدان معناست که Huawei Watch 3 اولین ساعت هوشمند براساس سیستم عامل Harmony OS خواهد بود؛ رویدادی که قطعاً باعث جهت‌دهی به خط تولید ساعت‌های هوشمند شرکت هوآوی که طی یک سال گذشته بازار جهانی را درنوردیده‌اند، خواهد شد. در همین راستا در ماه آوریل(حدوداً یک ماه قبل) شایعاتی در پلت‌فرم Weibo منتشر شده بود؛ شایعاتی که حال به نظر می‌رسد کاملاً درست بوده‌اند.

در بخشی از این شایعات توضیح داده شده که طی یک رویداد آنلاین در تاریخ ۲ام ژوئن سال جاری(۹ روز دیگر)، دو ساعت هوشمند هوآوی به همراه تبلت‌های MatePad رونمایی خواهند شد.

شایان ذکر است که شرکت هوآوی با موفقیت چشم‌گیر در کشور چین و همچنین بدست گرفتن بخش قابل توجهی از بازارهای اروپایی توانسته در سال جاری به عنوان دومین تولیدکننده‌ی بزرگ ساعت‌های هوشمند در جهان شناخته شود.

این شرکت در سال ۲۰۱۹ از سیستم عامل اختصاصی خود با نام هارمونی رونمایی کرد. در همان زمان اعلام شد که نسل بعدی ساعت‌های هوشمند هوآوی براساس این سیستم عامل راه‌اندازی خواهند شد. اصلی‌ترین دلیل توسعه‌ی یک سیستم‌عامل اختصاصی توسط شرکت هوآوی تحریم‌های دولت ایالات متحده بر روی این شرکت و منع دسترسی آن‌ها به سیستم عامل اندروید بود، رویدادی که به عنوان بخش قابل توجهی از اختلافات تجاری بین چین و ایالات متحده از آن یاد می‌شود.

ساعت هوشمند هوآوی Huawei Watch 3

ایده‌ی ساخت سیستم‌عامل Harmony OS با تمرکز ویژه حول نرم‌افزارهای کاربردی و ارائه‌ی یک تجربه‌ی کاربری یکپارچه در تلفن‌های همراه هوآوی و محصولات پوشیدنی این شرکت مطرح شد. همین ایده باعث شده که امروز توسعه‌دهندگان به راحتی بتوانند نرم‌افزارهای خود را برای طیف گسترده‌ای از محصولات شرکت هوآوی طراحی کنند.

طی دو سال گذشته شرکت هوآوی به شکل ویژه بر روی ساعت‌های هوشمند Watch GT تمرکز داشته است، با این حال شایعات منتشر شده نشان می‌دهد که محصول بعدی این شرکت Huawei Watch 3 خواهد بود.