شرکت تگ هویر(Tag Heuer) یک بروزرسانی بزرگ دیگر برای ساعت‌های هوشمند خود منتشر کرده است که باعث افزایش ویژگی‌های مربوط به مهارت شنا و دوندگی در این محصولات هوشمند شده است.

این شرکت سوئیسی که در زمینه‌ی تولید انواع مختلف ساعت و پوشیدنی‌های هوشمند فعالیت دارد، همواره متعهد شده که دستگاه‌های مجهز به سیستم عامل Wear OS را به وسیله‌ی ویژگی‌های جدیدتر بروز نگه دارد.

برهمین اساس، در بروزرسانی جدید ساعت‌های هوشمند این شرکت ویژگی ردیابی ورزش شنا دستخوش تغییرات اساسی شده و قابلیت‌های چشم‌گیری از جمله ردیابی تعداد دور، فاصله‌ی پیموده شده و وقفه‌ی بین هر تنفس به آن افزوده شده است.

ساعت هوشمند تگ هویر Tag Heuer

این درحالیست که ویژگی‌های جالب دیگری همچون شناسایی چهار روش شنا(ضربه سینه، پشت، پروانه و سبک آزاد)، پیگیری SWOLF(یا همان بهره‌وری شنا)، قابلیت تنظیم و پیگیری فواصل پیموده شده توسط کاربر نیز در این بخش گنجانده شده است. 

این قابلیت‌ها در ساعت‌های ویژه‌ی ورزش شنا شرکت گارمین نیز وجود دارد، بنابراین بروزرسانی جدید این شرکت باعث خواهد شد تا ساعت‌های هوشمند Tag Heuer به یک رقیب جدی برای محصولات بالا رده‌ی گارمین تبدیل شوند.

صفحه‌ی نمایش OLED همچنین می‌تواند هنگام حضور کاربر در آب و حین شنا کردن پیشرفت برنامه‌ها و اطلاعات درخواستی کاربر را نمایش دهد، درحالیکه شما می‌توانید با استفاده از دکمه‌ی فیزیکی موجود ثانیه شمار این ساعت هوشمند را فعال یا غیرفعال کنید. به طور کلی می‌توان گفت که این دکمه‌ی فشاری به عنوان یک عنصر کنترل می‌تواند هنگام جابجایی بین فرامین مختلف به شما کمک کند.

ساعت هوشمند تگ هویر Tag Heuer

البته این بروزرسانی تنها مربوط به ویژگی‌های ورزش شنا نیست. به بخش تمرینات ورزشی فضای باز هم حالت ورزشی «دوندگی در محیط بسته» نیز اضافه شده است. البته در محیط سربسته و هنگام استفاده از دستگاه‌های ورزشی ایستاده مانند تردمیل، کاربران نمی‌توانند از GPS استفاده کنند بنابراین شرکت Tag Heuer در بخش دوندگی در محیط بسته بیشتر بر روی سنسور اندازه‌گیری نرخ ضربان قلب تمرکز کرده است.

این بروزرسانی درحالی منتشر خواهد شد که شرکت Tag Heuer در ماه مارس ۲۰۲۱ یک تغییر اساسی در ساعت‌های هوشمند خود ایجاد کرد. در آن زمان شرکت Tag Heuer یک برنامه‌ی ردیابی سلامت جدید و ویژگی ردیابی ورزش گلف را به تمام ساعت‌های هوشمند خود اضافه کرد.

این رویکرد شرکت‌های تولیدکننده‌ی ساعت‌های هوشمند، یعنی اضافه کردن ویژگی‌های اختصاصی ردیابی تناسب اندام در محصولات مجهز به سیستم عامل Wear OS در واقع به عنوان راهکاری برای حذف شکاف‌های موجود در سیستم عامل شرکت گوگل مورد استفاده قرار گرفته است.

ساعت هوشمند تگ هویر Tag Heuer

البته شرکت گوگل چندی قبل اعلام کرد که قرار است سیستم عامل Wear OS خود را با سیستم عامل Tizen از شرکت سامسونگ ادغام کند، رویدادی که در صورت تحقق به بزرگ‌ترین بروزرسانی سیستم عامل Wear OS از زمان معرفی تا به امروز تبدیل خواهد شد.

تا به این لحظه همچنان مشخص نشده است که آیا ساعت‌های هوشمند موجود در بازار مانند تولیدات شرکت Tag Heuer قرار است این بروزرسانی بزرگ را دریافت کرده و براساس نسخه‌ی جدید و ادغام شده‌ی Wear OS فعالیت کنند و یا اینکه این سیستم عامل تنها بر روی سری جدید محصولات هوشمند عرضه خواهد شد.