اگر شایعات صحت داشته باشند، سری جدید پرچمداران سامسونگ تحت عنوان گلکسی اس21 ماه آینده به بازار عرضه می‌شوند. اگرچه بسیاری از کاربران با شنیدن این خبر خوشحال می‌شوند، اما به‌نظر می‌رسد کاربران برخی از گجت‌های پوشیدنی سامسونگ قابلیت استفاده از این گوشی‌های هوشمند را در اختیار نخواهند داشت. به‌تازگی گزارشی از سوی وب‌سایت گلکسی کلاب منتشر شده است که مدعی شده برخی از گجت‌های پوشیدنی قدیمی سامسونگ امکان اتصال به گوشی‌های سری گلکسی اس21 را ارائه نمی‌دهند.

این اطلاعات که از طریق یک نوتیفیکیشن در اپلیکیشن Samsung Members بدست آمده است لیستی شامل Galaxy Gear 1 ،Galaxy Gear 2 ،Galaxy Gear 2 Neo ،Galaxy Gear S و Galaxy Gear Fit را مشخص کرده است که همگی در سال‌های 2013 تا 2014 به بازار عرضه شده‌اند و اکنون بیش از 6 سال از عمر آنها می‌گذرد. با توجه به این خبر، متاسفانه کاربران این گجت‌های پوشیدنی از سال آینده احتمالا پشتیبانی خاصی را از سامسونگ دریافت نخواهند کرد و یا حداقل امکان استفاده از گوشی‌های جدید این شرکت را ندارند.

این گجت‌های پوشیدنی با گوشی‌های هوشمند سامسونگ در سال آینده میلادی شامل Galaxy Z Fold و Z Flip سازگاری ندارند و حتی گزینه‌های مقرون به صرفه سامسونگ مانند Galaxy A32 و Galaxy A52 نیز از این قضیه مستثنی نیستند. اما کاربران همچنان قابلیت استفاده از این گجت‌های پوشیدنی را در کنار محصولاتی که تا پایان سال 2020 به بازار عرضه شده‌اند را خواهند داشت.

خوب است بدانید سامسونگ دیگر از نام تجاری Gear برای گجت‌های پوشیدنی خود استفاده نمی‌کند و این موضوع شامل هندزفری‌های بی‌سیم این شرکت نیز می‌شود. سامسونگ از برند گلکسی برای این محصولات بهره می‌برد و تا به این لحظه شاهد عرضه گجت‌های پوشیدنی سامسونگ در سه سری Galaxy Watch ،Galaxy Fit و Galaxy Buds بوده‌ایم.

منبع