چند روز قبل بود که شرکت سامسونگ از پذیرش سیستم‌عامل Wear OS شرکت گوگل در محصولات بعدی خود یعنی ساعت‌های هوشمند Galaxy Watch 4  و Galaxy Watch Active 4 خبر داد.

با تمام این تفاسیر تمام اطلاعات منتشر شده در رابطه با این محصولات جدید شرکت سامسونگ تنها شایعه و حدس و گمان براساس تصاویر منتشر شده است؛ شایعاتی که به نوبه‌ی خود یک جزء لذت‌بخش از صنعت فناوری هستند.

ساعت هوشمند سامسونگ Galaxy Watch 4

حال که در حال نزدیک شدن به رونمایی رسمی از این خط تولید جدید سامسونگ هستیم، شایعات در حال نزدیک شدن به واقعیت هستند. در تازه‌ترین مورد، یکی از افراد نزدیک به شرکت سامسونگ در پلت‌فرم توییتر اعلام نموده که در پایگاه داده‌های تلفن‌های همراه یک شرکت کره‌ای توانسته چندین نام رمزگذاری شده مرتبط با Galaxy Watch 4  را کشف کند.

این چهار نام رمزگذاری شده عبارتند از Watch Active4(39mm, SM-R865N)، Watch Active4(43mm, SM-R875N)، Watch4(41mm, SM-R885N) و نهایتاً Watch4(45mm, SM-R895N).

همانطور که مشاهده می‌کنید، نام این محصولات(که در بخش میانی آن به اندازه‌ی صفحه‌ی نمایش اشاره می‌شود) با شایعات منتشر شده طی روزهای گذشته همخوانی ندارد. براساس این گزارش نسل جدید ساعت‌های هوشمند Galaxy Watch 4 شرکت سامسونگ در اندازه‌ی ۴۰ میلی‌متر و ۴۲ میلی‌متر ساخته خواهند شد.

این شایعات در چندین گزارش منتشر شده توسط رسانه‌های کره‌ای تکرار شده‌اند، که به قوت و احتمال واقعی بودن آن‌ها اثر بخشیده است. رسانه‌ی کره‌ای Money Today در بخشی از گزارشات خود توضیح داده است که برخلاف شایعات موجود در فضای مجازی، در سری جدید ساعت‌های هوشمند شرکت سامسونگ سنسور اندازه‌گری گلوکوز(قند خون) استفاده نخواهد شد؛ که اصلاً تعجب‌آور نیست زیرا این شرکت بزرگ در زمینه‌ی تولید محصولات پوشیدنی هوشمند به ویژه ساعت هوشمند به عنوان یک پیشرو شناخته نشده در راه رسیدن به این نقطه نیز تلاش چندانی نداشته است. 

در بخش دیگری از گزارشات فوق‌الذکر به تاریخ احتمالی عرضه Galaxy Watch 4 اشاره شده است. طبق اطلاعات موجود احتمالاً شرکت سامسونگ قصد دارد ساعت‌های جدید خود را در ماه جولای یا آگوست(اواسط مرداد تا شهریور ) عرضه کند. هرچند که پیش از این پیش‌بینی شده بود ساعت‌های Galaxy Watch 4 قرار است در ماه ژوئن(تیر ماه) به بازار جهانی ارائه شوند.