شرکت سونتو(Suunto) که در زمینه‌ی تولید ملزومات پوشیدنی هوشمند فعالیت دارد، از باریک‌ترین و سبک‌ترین ساعت هوشمند ورزشی خود به نام Suunto 9 Peak رونمایی کرده است.

ساعت جدید این شرکت حدود ۳۷ درصد باریک‌تر و ۳۶ درصد سبک‌تر از محصول قبلی یعنی Suunto 9 Baro می‌باشد، و به گونه‌ای طراحی شده که برای استفاده‌ی روزمره توسط ورزشکاران بسیار راحت‌تر باشد.

ساعت هوشمند Suunto 9 Peak

 در حالت تور(Tour mode) شما باز هم مانند ساعت‌های هوشمند قبلی شرکت سونتو ۱۷۰ ساعت ردیابی GPS دریافت می‌کنید که میزان پینگ ماهواره‌ای(و در نتیجه دقت) را کاهش می‌دهد. نکته‌ی جالب در رابطه با این محصول آن است که تنها در عرض ۱ ساعت می‌توانید آن را از صفر تا ۱۰۰ درصد شارژ کنید.

ساعت‌های هوشمند Suunto 9 Peak در دو نسخه‌ی تیتانیومی(که ۵۲ گرم وزن داشته و با قیمت ۶۲۹ یورو عرضه می‌شود) و استیل(وزن ۶۲ گرم و قیمت ۵۱۹ یورو) عرضه خواهد شد.

هر دو مدل به یک بدنه‌ی گرد ۴۳ میلی‌متری مجهز شده‌اند که از نظر طراحی به گونه‌ای ساخته شده‌اند که کاربرانی که دستان کوچک‌تری دارند هم هنگام استفاده از آن مشکلی نداشته باشند. ساعت هوشمند Suunto 9 Peak به یک صفحه‌ی نمایش ۱/۲ اینیچی از نوع LCD مجهز شده است که بیشتر شبیه به ساعت‌های ورزشی Fenix 6 شباهت دارد تا محصولات شناخته شده‌ای همچون Apple Watch که از صفحه‌ی نمایش AMOLED بهره‌مند هستند.

ساعت هوشمند Suunto 9 Peak

تصاویر و اطلاعات منتشر شده در رابطه با جدیدترین محصول تولید شده توسط شرکت سونتو حاکی از آن است که این ساعت‌های هوشمند با هدف عرضه به ورزشکاران به ویژه کسانی که به پیاده‌روی و کوهنوردی علاقه دارند، ساخته شده‌اند؛ بناراین جای تعجب ندارد که یک سنسور SpO2(اندازه‌گیری سطح اکسیژن خون) در Suunto 9 Peak گنجانده شده است. این ویژگی برای افرادی که وقت خود را در ارتفاعات می‌گذرانند، بسیار کاربردی است زیرا آن‌ها می‌توانند از این سنسور برای بررسی نقطه‌ای اکسیژن خون هنگام بالا رفتن از کوه و یا برای سازگار شدن بدن با محیط اردوگاه‌ها، استفاده کنند.

شایان ذکر است که سنسور SpO2 بکار رفته در این ساعت هوشمند همانند محصولات دیگری همچون اپل واچ، Garmin Venu 2 یا Fitbit Sense قابلیت اندازه‌گیری اکسیژن به صورت مداوم در شب یا در طول روز را ندارد.

با این حال شرکت سازنده بالغ بر ۸۰ حالت ورزشی برای آن در نظر گرفته است، که شامل ورزش‌های متداول از جمله شنا و دوچرخه‌سواری می‌باشد. 

ساعت‌های ورزشی Suunto 9 Peak به یک سنسور اندازه‌گیری نرخ ضربان قلب داخلی هم مجهز هستند.

یکی دیگر از قابلیت‌های جالب ساعت‌های ورزشی Suunto 9 Peak امکان استفاده از فایل‌های GPX به واسطه‌ی نرم‌افزار Suunto می‌باشد. این قابلیت با استفاده از GPS همانند یک مسیریاب عمل کرده و به شما اجازه می‌دهد تا نقشه‌های مختلف را به ساعت هوشمند خود وارد کنید.

ساعت هوشمند Suunto 9 Peak از تاریخ ۱۷ام ژوئن برای خرید در دسترس قرار خواهند گرفت.