شرکت اوپو(Oppo) که در زمینه‌ی طراحی و ساخت ساعت‌های هوشمند فعالیت دارد، اکنون در حال آماده‌سازی یک محصول جدید به نام Oppo Watch Free است، محصولی که توانسته از سد رگولاتورها اروپایی عبور کرده و مجوزهای لازم را کسب کند.

علامت تجاری مربوط به این محصول جدید توسط یکی از خبرگزاری‌های داخلی انگلیس به نام LetsGoDigitalمشاهده شده است. LetsGoDigital اعلام نموده که این محصول جدید با موفقیت توانسته مجوز لازم برای فروش در سراسر قاره‌ی سبز را از دفتر مالکیت معنوی اتحادیه‌ی اروپا دریافت کند.

ساعت هوشمند Oppo Watch Free

طبق آنچه در درخواست‌نامه‌ی شرکت اوپو آمده است، ساعت هوشمند جدید Oppo Watch Free «یک ساعت هوشمند با قابلیت‌های ورزشی» توصیف شده است؛ بنابراین محصول جدید شرکت اوپو قرار است نسبت به مدل‌های قبلی، با تمرکز بیشتر بر روی تناسب اندام عرضه شود.

اطلاعات دیگری در رابطه با Oppo Watch Free هنوز منتشر نشده است، با این حال به نظر می‌رسد که ما با یک محصول مقرون به صرفه و ارزان قیمت‌تر نسبت به سایر تولیدات شرکت اوپو روبرو خواهیم بود.

دو محصول آخر شرکت Oppo یعنی ساعت هوشمند ۴۱ میلی‌متری و ساعت هوشمند ۴۶ میلی‌متری Oppo Watch به ترتیب با برچسب قیمت ۲۷۹ دلار و ۴۸۴ دلار در بازارهای جهانی عرضه شدند، بنابراین اوپو برای حضور در بازار محصولات ارزان‌قیمت و رقابت با شرکت‌هایی همچون آمازفیت و هوآوی، اکنون باید یک محصول مقرون به صرفه به بازار عرضه کند.

دو محصول فوق‌الذکر سال گذشته توسط اوپو معرفی شدند و از همان زمان گفته شده بود که شرکت Oppo همچنان قصد دارد سیستم عامل Wear OS شرکت گوگل را برای محصولات هوشمند پوشیدنی خود مورد استفاده قرار دهد. این دو محصول اولین ساعت‌های هوشمند با بهره‌گیری از سیستم عامل Wear OS بودند که به یک لایه‌ی نرم‌افزاری اضافه مجهز شدند. این لایه‌ی نرم‌افزاری همان Color OS شرکت اوپو بود که به مصرف‌کنندگان اجازه می‌داد قابلیت‌های شخصی‌سازی بیشتری در اختیار داشته و نسبت به نسخه‌ی عادی Wear OS، تجربه‌ی کاربری بهتری را مشاهده کنند.

ساعت هوشمند Oppo Watch Free

با این حال، اکنون سیستم عامل Wear OS در حال تغییر و تکامل است؛ زیرا شرکت گوگل چند روز قبل اعلام کرد که با همکاری شرکت سامسونگ در حال ادغام سیستم عامل Tizen در سیستم عامل خودش است.

بر همین اساس می‌توان گفت که ساعت جدید شرکت Oppo قرار است از نسخه‌ی جدید و پیشرفته‌تر سیستم عامل گوگل بهره‌مند شود.

البته در حال حاضر اطلاعات چندانی در رابطه با تغییرات سیستم عامل Wear OS در دسترس نیست، شرکت گوگل هم اعلام نکرده است که آیا تغییرات اعمال شده روی نسخه‌ی جدید برای محصولات مبتنی بر Wear OS قدیمی(از جمله ساعت‌های Oppo Watch) هم عرضه می‌شود یا خیر.

مثل همیشه، شایعات و اطلاعات ناقص را می‌توان بخش جالب صنعت فناوری عنوان کرد و طرفداران باید تا زمانی که اطلاعیه‌ی رسمی در رابطه با این محصول جدید منتشر می‌شود، همچنان در انتظار باقی بمانند.