کمپانی اوپو در ماه اکتبر هندزفری بی‌سیم و پرچمدار خود تحت عنوان Enco X را به بازار عرضه کرد. این هندزفری بالارده در جریان رویداد OPPO TV S1/R1 در کشور چین رونمایی شد و سپس با قیمت 153 دلاری در دسترس کاربران چینی قرار گرفت. این هندزفری از یک درایور صوتی پیشرفته و تیون شده توسط Dynaudio بهره می‌برد و از قابلیت حذف نویز فعال یا ANC نیز پشتیبانی می‌کند.

هندزفری پرچمدار جدید ریل‌می تا به این لحظه فقط در کشور چین در دسترس کاربران قرار داشت، اما با توجه به خبری که به تازگی منتشر شده است، به نظر می‌رسد این محصول در ژانویه سال آینده میلادی در بازار هند نیز عرضه خواهد شد. با توجه به عقب رانده شدن هواوی در بازارهای جهانی گوشی‌های هوشمند، کمپانی‌هایی مانند اوپو، ویوُ، ریل‌می و شیائومی به طور جدی در تلاش هستند تا محصولات خود را در سریع‌ترین زمان ممکن در دسترس کاربران خارج از چین قرار دهند.

در نتیجه این تلاش‌ها، این کمپانی‌ها موفق شدند در اکثر مناطق مهم جهان، در لیست 5 برند برتر قرار بگیرند. اما در خصوص هندزفری‌های بی‌سیم از نوع TWS، بازار هند علیرغم همه‌گیری کرونا، در سه‌ماهه اخیر رشد چشمگیری را شاهد بود که علت اصلی آن نیاز به هندزفری‌های بی‌سیم برای ادامه دادن وظایف شغلی و تحصیلی توسط بسیاری از کاربران می‌باشد.

علاوه بر برند هندی boAt که پیشتاز بازار هندزفری‌های بی‌سیم در هند محسوب می‌شود، تقریبا تمامی برندهای برتر جهان تلاش کرده‌اند در این بازار بزرگ حضور داشته باشند. برندهای چینی معمولا اکثر محصولات تولیدی خود را برای بازارهای خارج از چین به خصوص هند، عرضه نمی‌کنند. اما امسال همه چیز تغییر کرد و برای مثال، اوپو تقریبا تمامی محصولات صوتی خود را برای بازار هند نیز عرضه کرد. از این رو، جای تعجبی وجود ندارد که هندزفری جدید این کمپانی تحت عنوان OPPO Enco X نیز در دسترس کاربران هندی قرار بگیرد.

در حال حاضر قیمت نهایی این محصول برای بازار هند مشخص نشده است اما به نظر می‌رسد این هندزفری با قیمتی پایین‌تر از 15000 روپیه (معادل 204 دلار) در دسترس کاربران قرار خواهده گرفت. این هندزفری با عرضه در این بازار با رقبای سرسختی مانند گلکسی بادز پلاس، گلکسی بادز لایو و حتی هندزفری جدید سامسونگ تحت عنوان گلکسی بادز پرو به رقابت خواهد پرداخت. انتظار می‌رود اوپو هندزفری بلوتوث Enco X را علاوه بر بازار هند در سایر بازارهای جهان نیز عرضه کند.

منبع