اگر تا به امروز بر این باور بودید که استفاده از سنسورهای اندازه‌گیری نرخ ضربان قلب یکی از جدید‌ترین و جذاب‌ترین ویژگی‌های محصولات هوشمند ردیابی تناسب اندام است، باید بگوییم سخت در اشتباه هستید زیرا شرکت اینساید ترکر(InsideTracker) یک قدم به جلو رفته و فراتر از سنسورهای رایج موجود در بازار عمل کرده است.

این شرکت که از طریق یک نرم‌افزار iOS و پلت‌فرم تحت وب خود برای بدست آوردن یک دیدکلی نسبت به وضعیت سلامت کاربر علائم و بیومتریک خون را با آمار و ارقام بدست آمده از DNA ترکیب می‌کند، اکنون می‌تواند اطلاعات را به وسیله‌ی ساعت‌های هوشمند گارمین(Garmin) تقویت کرده و سطح آموزش و تمرینات بدنی شما را چند پله ارتقاء دهد.

اینسایدترکر InsideTracker گارمین

شرکت InsideTracker برای اندازه‌گیری علائم و المان‌های خون کاربران به یک نمونه‌ی خون نیاز دارد که باید هر سه هفته تا شش ماه یکبار بروزرسانی شده و اطلاعات آن مجدداً مورد بررسی قرار بگیرد. کاربران می‌توانند از طریق بسته‌ی سفارشی این شرکت نمونه‌ی خون خود را برای تجزیه و تحلیل ارسال کنند.

کاربر همچنین می‌تواند از سرویس‌های تشخیص سلامت براساس وضعیت DNA مانند 23andme استفاده کند، که در این حالت یک بینش و دیدکلی در رابطه با نشانگرهای سلامت و اهداف تناسب اندام به وی ارائه خواهد شد.

اینسایدترکر InsideTracker گارمین

با تمام این تفاسیر، گرچه روند کار پیچیده به نظر می‌رسد اما حالا این شرکت اعلام نموده که دارندگان محصولات پوشیدنی هوشمند گارمین می‌توانند آمار و ارقام بیشتر و دقیق‌ترین نسبت به وضعیت بدنی خود کسب کرده و براساس آن‌ها رژیم غذایی و تمریان ورزشی خود را تغییر دهند.

با اتصال نرم‌افزار گارمین(Garmin Connect) به پلت‌فرم InsideTracker و مراجعه به بخش داشبورد، اطلاعات جالبی از جمله نوع فعالیت، مدت زمان فعالیت، ضربان قلب هنگام فعالیت، ضربان قلب در حالت استراحت و مدت زمان خواب به کاربر نمایش داده خواهد شد.

این اطلاعات توسط InsideTracker به نام «نکات حرفه‌ای» تعریف شده‌اند، اطلاعاتی که می‌توان از آن‌ها برای ایجاد یک دید کلی نسبت به تکرار تمرینات ورزشی، شدت، کیفیت خواب و همچنین تغذیه‌ی ورزشکار بدست آورد.

به عنوان مثال در صورت پیمودن تمام مراحل فوق ممکن است به کاربر گزارش داده شود که او دارای استعداد ژنتیکی به کمبود منیزیم در خون است و آخرین بار هنگام ورزش کردن، میزان منیزیم خون به شدت افت داشته است و برهمین اساس اکنون به کمبود خواب و اختلال خواب مواجه شده است. در نهایت به کاربر پیشنهاد می‌شود که جهت بهبود وضعیت خواب از مکمل‌های دارای منیزیم استفاده کند.

همچنین می‌توان تمرینات ورزشی مختلف و شدت تمرین را هم از طریق این پلت‌فرم پیگیری کرد، و ظاهراً با استفاده از دانش بدست آمده از مشخصات بیومتریک ورزشکار، می‌تواند به بهبود وضعیت فعلی او کمک کرد.

این درحالیست که شرکت تولیدکننده‌ی دستگاه‌های تجزیه و تحلیل وضعیت متابولیک لومن(Lumen) نیز چندی قبل از ادغام سرویس‌های خود با محصولات هوشمند گارمین خبر داده‌اند. براساس این همکاری کاربران می‌توانند مواردی همچون باتری بدنی، نرخ ضربان قلب و داده‌های مربوط به تمرینات ورزشی خود را با اطلاعات متابولیسمی بدن مرتبط ساخته و در نهایت نحوه‌ی تبدیل کربوهیدرات به چربی به عنوان منبع سوخت را تخمین بزنند.

با توجه به اینکه InsideTracker همواره ورزشکاران حرفه‌ای را مخاطب خود قرار داده است، اما این اطلاعات بدون شک مواردی هستند که در محصولات عادی موجود در بازار به هیچ عنوان نمایش داده نشده و به نشان می‌دهند که چگونه می‌توان از داده‌های بدست آمده از سخت‌افزارهای پوشیدنی برای کسب بینش کامل‌تری نسبت به تمرینات ورزشی و وضعیت بدنی یک ورزشکار اطلاعات بدست آورد.