از زمانی عرضه ساعت هوشمند Watch GT 2 Pro توسط هواوی تقریبا سه ماه می‌گذرد. این ساعت هوشمند در ماه اکتبر در بازار چین عرضه شد و با توجه به اطلاعات اخیر، انتظار می‌رود این غول فناوری چینی در تاریخ 12 دسامبر یک نسخه ارتقا یافته از این ساعت هوشمند مجهز به حسگر ECG را نیز به بازار عرضه کند.

اما حالا بر اساس گزارش جدیدی که از سوی وب‌سایت هواوی سنترال منتشر شده است، هواوی قصد دارد یک ساعت هوشمند جدید را هم به زودی عرضه کند. این محصول قرار بود تا پایان سال جاری عرضه ‌شود اما با توجه به این گزارش، به‌نظر می‌رسد معرفی این ساعت هوشمند به اوایل سال آینده میلادی موکول شده است.

علاوه بر این، تقریبا تایید شده است که این ساعت هوشمند نسخه ارتقا یافته از واچ جی‌تی 2 پرو نیست و یک دستگاه کاملا جدید خواهد بود. با این حال، اطلاعات کمی از این ساعت هوشمند در دسترس قرار دارد و احتمالا تا هفته‌های آینده شاهد فاش شدن جزئیات بیشتری از آن هستیم. اخیرا، هواوی در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگان خود رسما از SDK سیستم عامل HarmonyOS 2.0 رونمایی کرد. این سیستم عامل بر روی دستگاه‌های IoT یا اینترنت اشیاء تمرکز خواهد داشت.

با توجه به گزارش رسمی هواوی، توسعه‌دهندگان چینی در حال حاضر کار توسعه اپلیکیشن‌های مختلف مبتنی بر این سیستم عامل را آغاز کرده‌اند. با مشکلاتی که کاربران آمریکایی در زمینه دسترسی به فناوری‌های هواوی دارند و از طرفی آغاز فعالیت توسعه‌دهندگان مختلف بر روی سیستم عامل HarmonyOS 2.0، به‌نظر می‌رسد ساعت هوشمند جدید هواوی با همین سیستم عامل در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت که بدین ترتیب به احتمال زیاد عرضه این محصول فقط در بازار چین انجام خواهد شد.

منبع