اگر چه عمر باتری ساعت‌های هوشمند HUAMI Amazfit به خصوص از زمان عرضه مدل Amazfit GTR به بعد بسیار عالی بوده و به 24 روز هم می‌رسد اما به هر حال با توجه به اینکه Amazfit Nexo یک ساعت هوشمند مستقل در سری آمازفیت به حساب می‌آید نمی‌توان شارژدهی خیلی بالایی را از آن انتظار داشت. به هر حال زمانی می‌رسد که باتری ساعت هوشمندتان تمام شده و باید آن را شارژ کنید. اما چطور می‌توان باتری آمازفیت نکسو را شارژ کرد؟

عمر باتری آمازفیت نکسو

ساعت هوشمند جدید آمازفیت از یک باتری پلیمر لیتیوم-یونی با ظرفیت 420 میلی‌آمپرساعتی برخوردار است که تقریبا شارژدهی لازم برای 28 ساعت استفاده مداوم را تامین می‌کند. اگر چه این مدت زمان به خوبی چیزی که آمازفیت GTR ارائه می‌دهد نیست اما به هر حال برای ساعت هوشمندی که از تماس‌ تلفنی 4G پشتیبانی می‌کند زمان قابل توجهی محسوب می‌شود. علاوه بر این برای مقایسه هر چه بهتر خوب است بدانید که باتری اپل واچ 5 تنها 18 تا 24 ساعت دوام می‌آورد.

اما زمان شارژدهی 28 ساعته در حالتی اتفاق می‌افتد که ساعت هوشمندتان دارای تنظیمات کارخانه باشد، سیم کارت eSIM یا مجازی را فعال کرده باشید، روزانه حداقل 20 ساعت دستگاه به گوشی هوشمندتان از طریق بلوتوث متصل باشد و حداقل 4 ساعت از شبکه‌های نسل چهارم استفاده کرده باشید. اگر این کارها را در کنار دریافت 90 پیام به صورت روزانه، 90 بار بالا آوردن مچ دست و خواندن زمان، روزانه 60 دقیقه اتصال به هدست بلوتوث و پخش موسیقی و چند نوع کار دیگر به مدت 45 دقیقه را انجام دهید می‌توانید به عمر باتری 28 ساعته دست پیدا کنید.

علاوه بر این، عمر باتری به نحوه استفاده از ساعت، تنظیمات، میزان پوشش دهی شبکه، قدرت سیگنال و فاکتورهای دیگر بستگی زیادی داشته و ممکن است در استفاده واقعی زمان شارژدهی کمتری را شاهد باشید.

روش شارژ باتری Amazfit Nexo

ساعت هوشمندتان را مطابق تصویر به پایه شارژ متصل نموده و سپس کابل اتصال USB پایه را به آداپتور شارژ متصل نمایید. در این لحظه نمایشگر ساعت وضعیت شارژ باتری را نمایش می‌دهد. دقت کنید که در طول فرآیند شارژ  اتصال ساعت با پایه شارژر جدا نشود. زمان لازم برای شارژ کامل باتری 420 میلی‌آمپرساعتی Amazfit Nexo تقریبا 1.5 ساعت است.

برای شارژ صحیح ساعت شما می‌توانید از پورت USB کامپیوتر خود و یا یک آداپتور شارژ موبایل مرغوب و معتبر نیز استفاده کنید. ولتاژ ورودی تعیین شده برای این آداپتور باید از نوع DC و 5.0 ولت بوده و جریان ورودی نیز باید بیشتر از 500 میلی‌آمپر باشد.

نکته: دقت کنید که سطوح اتصال فلزی اعم از کابل یا پایه شارژ باید کاملا خشک و تمیز باشند. وجود گرد و خاک و کثیفی‌های دیگر و یا خیس بودن ممکن است باعث ایجاد اختلال در روند شارژ شدن ساعت هوشمندتان شود.