در حال حاضر، به نظر می‌رسد که تمام علاقه‌مندان به حوزه‌ی ساعت‌های هوشمند مشتاقانه در انتظار عرضه‌ی رسمی محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی Galaxy Watch 4 هستند. 

شایعات بی‌شماری در رابطه با این محصول پوشیدنی جدید شرکت سامسونگ در سال جاری منتشر شده است، حتی پیش از اینکه سامسونگ از همکاری خود با شرکت گوگل در راستای ادغام سیستم عامل Wear Os خبری منتشر کند. 

به لطف تصاویر و اطلاعات لو رفته در رابطه با ساعت هوشمند Galaxy Watch 4، اکنون به راحتی می‌توان برخی ویژگی‌های مرتبط با تناسب اندام و حتی ظاهر این محصول را حدس زد.

طی چند روز گذشته چند تصویر در رابطه با ساعت هوشمند Galaxy Watch 4 منتشر شده که به وضوح ظاهر این محصول را نمایش می‌دهد. به نظر می‌رسد که شرکت سامسونگ قصد داشته در محصول جدید خود تغییرات چشم‌گیری را ارائه کرده و در همین راستا طراحی ظاهری آن با نسل قبلی ساعت‌های هوشمند این شرکت یعنی Galaxy Watch 3 تفاوت فاحشی دارد. یکی از اصلی‌ترین تغییرات به وجود آمده در نسل جدید ساعت‌های هوشمند شرکت سامسونگ، حذف حاشیه‌ی چرخان است؛ موضوعی که باعث شده این ساعت هوشمند کمی شبیه به Watch Active2 باشد.

ساعت هوشمند سامسونگ Galaxy Watch 4

براساس تصاویری که در رابطه با Galaxy Watch 4 منتشر شده است، می‌توان گفت که شرکت سامسونگ قصد دارد از این پس محصولات خود را براساس این طراحی جدید تولید کند، هرچند که Galaxy Watch 4 قرار است در دو شکل کلاسیک و ورزشی عرضه شود. 

به غیر از حذف حاشیه‌ی چرخان، ساعت هوشمند جدید شرکت سامسونگ ظاهری بسیار مناسب خواهد داشت. در طرح‌های منتشر شده می‌توان مشاهده کرد که سامسونگ Galaxy Watch 4 را در رنگ‌های نقره‌ای، سیاه و صورتی به همراه بند‌های قابل تعویض در چندین رنگ مختلف تولید کرده است و از این لحاظ کاربران می‌توانند به سفارشی‌سازی ساعت خود بپردازند. در تصاویر منتشر شده همچنین نگاهی اجمالی به سیستم عامل Wear OS و شباهت بسیار زیاد آن به One UI نیز قابل مشاهده است.

تصاویر مربوط به قسمت پشتی این محصول جدید برخی از ویژگی‌های کلی آن را مشخص می‌کند؛ به عنوان مثال می‌توان به اندازه‌ی ۴۴ میلی‌متری بدنه، قابلیت ضد آب و گواهینامه‌ی 5ATM، صفحه‌ی نمایش با دوام از نوع Gorilla Glass DX+ و همچنین فناوری GPS داخلی اشاره کرد.

ساعت هوشمند سامسونگ Galaxy Watch 4

این تمام چیزی نیست که در رابطه با ساعت هوشمند Galaxy Watch 4 می‌توان انتظار داشت؛ طبق اطلاعات منتشر شد توسط یکی از تحلیلگران حوزه سخت‌افزارهای پوشیدنی، محصولات پوشیدنی جدید شرکت سامسونگ از این پس به یک سنسور آنالیز امپدانس بیوالکتریک(BIA) مجهز خواهند بود. این سنسور اغلب برای اندازه‌گیری وضعیت ترکیب بدنی از جریان‌های الکتریکی کوچک استفاده کرده و به مقایسه‌ی سطح چربی و توده‌ی عضلانی ایده‌آل می‌پردازد. این ویژگی تا حد زیادی می‌تواند در رسیدن به اندام ایده‌آل به کاربران کمک کند. حق ثبت اختراع و استفاده از سنسور آنالیز امپدانس بیوالکتریک توسط شرکت سامسونگ در سال ۲۰۱۹ ارائه شده است.