گارمین از کوچک‌ترین ساعت هوشمند مخصوص غواصی خود رونمایی کرد. این محصول که Descent Mk2S نام‌گذاری شده است، به عنوان کوچک‌ترین کامپیوتر غواصی توصیف شده و صرفاً یک ساعت هوشمند مانند سایر محصولات موجود در بازار نیست.

گرچه با در نظر گرفتن قطر ۴۳ میلی‌متری این محصول نمی‌توان آن را «بسیار کوچک» معرفی کرد، اما بدون شک می‌توان گفت که Descent Mk2S در مقایسه با ابزارهای غواصی حجیم که برای ایمنی در زیر آب استفاده از آن‌ها ضروری می‌باشد، یک محصول کوچک است. 

دن بارتل(Dan Bartel)معاون بخش فروش جهانی شرکت Garmin در رابطه با این محصول جدید اعلام نموده که «با توجه به موفقیت چشم‌گیر ساعت هوشمند Descent Mk2 ما اکنون برای ارائه‌ی گزینه‌های بیشتر به ویژه برای مشتریان خاص خود بسیار هیجان‌زده هستیم».

ساعت هوشمند گارمین Garmin Descent Mk2S

وی در ادامه توضیح داد که «برای ادای احترام به سبک زندگی فعال و همچنین علاقه‌ی مصرف‌کنندگان به ورزش غواصی، ساعت Descent Mk2S را می‌توان هم ابزاری اساسی برای غواصی و هم یک ساعت هوشمند توصیف کرد که به شما این امکان را می‌دهد که فعالیت‌های خود را به صورت شبانه‌روزی ردیابی و مدیریت کنید».

ساعت هوشمند Descent Mk2S یک کامپیوتر غواصی کامل است که با پشتیبانی از حالت‌های مختلف غواصی(نیتروکس، تریمیکس و غیره) ساخته شده است.

Descent Mk2S با استفاده از پشتیبانی ماهواره‌ای چند GNSS نقاط ورود و خروج از آب را علامت‌گذاری کرده و به یک قطب نما ۳ محوره برای ورود به آب مجهز است. غواصان می‌توانند عمق، زمان شیرجه، دمای محیطی، نرخ صعود یا نزول، مخلوط گاز، فشار جزئی اکسیژن(PO2)، میزان بارگذاری N2، ساعت و سایر اطلاعات مورد نیاز خود را به واسطه‌ی این محصول دریافت کنند.

داده‌های مربوط به ۲۰۰ شیرجه و رویداد غواصی مختلف را می‌تواند بر روی نرم‌افزار Garmin Dive ذخیره و بازبینی کرد. این نرم‌افزار می‌تواند تجزیه و تحلیل دقیق هر رویداد غواصی از جمله حداکثر عمق، زمان رسیدن به پایین‌ترین نقطه و نقشه‌ای از نقاط ورود و خروج سطح آب را ارائه کند.

Descent Mk2S به دلیل نرم‌افزارهای ورزشی پیش‌فرض خود همچنین می‌تواند به عنوان یک ساعت هوشمند مجهز به GPS با قابلیت بررسی مداوم وضعیت سلامت عمل کند. 

این محصول در سه رنگ اصلی طلایی با بند‌های سیلیکونی ماسه‌ای، خاکستری کربنی با بندهای سیلیکونی مشکی و یا آبی معدنی با بندهای سیلیکونی سفید تهیه کرد. Descent Mk2S در حال حاضر با برچسب قیمت ۹۹۹/۹۹ دلار بفروش می‌رسد.