شرکت گارمین که در زمینه‌ی تولید لوازم هوشمند پوشیدنی فعالیت دارد، به تازگی از دو بروزرسانی در لیست محصولات خود خبر داده است، یک ساعت هوشمند جدید مجهز به GPS برای دوندگان که در لیست محصولات مقرون به صرفه قرار می‌گیرد، و یک ساعت مجهز به فناوری ارتباطی LTE.
اولین محصول ساعت هوشمند Garmin Forerunner 55 است که با همان برچسب قیمت ۱۷۹ پوندی جایگزین برادر کوچک‌تر خود یعنی Forerunner 45 خواهد شد، یک محصول مقرون به صرفه که در حال حاضر برترین ساعت هوشمند مخصوص دوندگان در بازار است.


ساعت هوشمند Forerunner 55 برای دوندگی

ساعت هوشمند Forerunner 45 هنگام عرضه به بازار توانسته به دلیل صفحه‌ی نمایش با کیفیت، ظاهر زیبا و تمرکز ویژه بر روی ویژگی‌های ورزشی به یک محصول بسیار محبوب تبدیل شود. با این حال، اکنون Garmin Forerunner 55 از راه رسیده و وعده‌ی ارائه‌ی ویژگی‌های بسیار پیشرفته‌تر و حرفه‌ای‌تر با همان قیمت را به مخاطبان می‌دهد.

ساعت هوشمند Garmin Forerunner 55 گارمینساعت هوشمند Forerunner 55 به یک صفحه‌ی نمایش تمام رنگی مجهز شده است، با این حال از نظر اندازه تغییری نداشته است. بنابراین در این بخش تنها شاهد بهبود کیفیت خواهیم بود.در رابطه با طول عمر باتری این محصول نیز گفته شده که بدون نیاز به شارژ مجدد می‌تواند بالغ بر ۲ هفته فعالیت مستمر یا ۲۰ ساعت GPS داشته باشد. این ساعت‌های هوشمند قابلیت دریافت اعلان‌ها و نمایش آن‌ها را دارد با این حال خبری از کنترل موسیقی و یا سیستم خدمات پرداخت Garmin Pay نیست.
در زمینه‌ی ردیابی مسیر حرکت و دوندگی نیز پیشرفت‌های چشم‌گیری در نسل جدید ساعت‌های هوشمد گارمین ایجاد شده است. این محصول جدید علاوه بر توانایی ردیابی سرعت، مدت زمان و فاصله‌ی طی شده، اکنون قابلیت اندازه‌گیری ریتم حرکتی نیز به این محصول افزوده شده است. علاوه بر این، یک عامل هشدار ریتم حرکت نیز در نظر گرفته شده است که در صورت عدم تطابق قدم‌های شما بر حسب دقیقه و تغییرات ناگهانی، به شما هشدار می‌دهد.
قابلیت استفاده از سیستم راهنمای Garmin Coach نیز در این ساعت هوشمند اضافه شده است، این بدان معناست که شما می‌توانید با استفاده از Garmin Forerunner 55 به تمرینات ورزشی هدایت شده و تحت نظارت مربیان مختلف بپردازید.
ویژگی دیگری که در ساعت هوشمند Forerunner 55 در نظر گرفته شده است، قابلیت PacePro می‌باشد که به عنوان راهنمای گام برداشتن در مسابقات و دویدن با در نظر گرفتن شیب زمین مورد استفاده قرار می‌گیرد.
در زمینه‌ی ریکاوری نیز تغییراتی اعمال شده و ساعت‌های هوشمند Forerunner 55 با تمرکز بیشتر بر روی این بخش مدت زمان استراحت پس از هر جلسه‌ی ورزشی را به صورت خودکار و براساس میزان انرژی مصرف شده و المان‌های دیگر اعلام می‌کند.


ساعت‌های پیشرفته‌ی Forerunner 945 LTE

علاوه بر محصول فوق‌الذکر، شرکت گارمین از ساعت دیگری به نام Forerunner 945 LTE edition رونمایی کرده است. این محصول برداشتی متفاوت از ساعت‌های هوشمند مجهز به فناوری ارتباطی LTE از شرکت سامسونگ و شرکت اپل است که با تمرکز بیشتر بر روی ایمنی ساخته شده است.

ساعت هوشمند گارمین Forerunner 945 LTE editionکاربران ساعت‌های هوشمند LTE شرکت گارمین می‌توانند در صورت بروز مشکل یا احساس نامنتی از سیستم امنیتی این محصول استفاده کرده و با دفتر هماهنگی واکنش اضطراری شرکت گارمین(Garmin IERCC) تماس بگیرند. این دفتر در واقع یک ارتباط دو طرفه با خدمات اضطراری و کاربر ایجاد می‌کند که به حل اوضاع کمک کرده و در صورت لزوم نیروی کمکی ارسال می‌کند.فناوری LTE به این ساعت‌های هوشمند اجازه می‌دهد تا از سرویس Garmin LiveTrack استفاده کنید. این سرویس به شما اجازه می‌دهد تا مسیر حرکتی خود را بر روی نقشه علامت‌گذاری کنید؛ بنابراین یک ویژگی کاربردی برای رانندگان و دوچرخه‌سواران به شمار می‌آید.
ساعت‌های هوشمند Forerunner 945 LTE با دراختیار داشتن تعداد زیادی حالت‌های ورزشی مختلف، به عنوان پیشرفته‌ترین دستگاه در این رده توصیف می‌شود.
شایان ذکر است که این محصول در حال حاضر تنها در کشور آمریکا و با برچسب قیمت ۶۴۹ دلار عرضه شده و در صورت تمایل برای خرید ابتدا باید یک اشتراک اضافه از شرکت گارمین تهیه کنید. جزئیات مربوط به نحوه‌ی خرید اشتراک و همچنین بسته‌های مربوط به LTE این محصول همچنان نامشخص هستند.