شرکت فیت‌بیت(Fitbit) تایید کرده است که از این به بعد ساعت‌های هوشمند جدید خود را براساس سیستم عامل Wear OS تولید خواهد کرد.

جیمز پارک(James Park) مدیر ارشد کنفرانس Google I/O در تازه‌ترین صحبت‌های خود فاش کرد که این شرکت قصد دارد تجربه‌ی ردیابی تناسب اندام به واسطه‌ی سیستم عامل Wear OS را امکان‌پذیر سازد.

نکته‌ی جالب در رابطه با صحبت‌های آقای پارک این است که پس از این اظهار نظر وی تاکید کرد که شرکت گوگل ممکن است در آینده‌ی نه چندان دور دستگاه‌های جدیدی را براساس این پلت‌فرم راه‌اندازی کند.

فیت‌بیت Wear OS Fitbit

وی در رابطه با این موضوع اظهار نموده که «در آینده، ما ساعت‌های هوشمند فوق‌العاده‌ای را براساس سیستم عامل Wear خواهیم ساخت، محصولاتی که بهترین ویژگی‌های ردیابی تناسب اندام فیت‌بیت را با توانایی‌های محاسبات محیطی گوگل ترکیب می‌کنند. این تازه اول کار است و ما با همراهی گوگل، می‌توانیم کارهای بیشتری برای الهام بخشیدن و ایجاد انگیزه در مردم برای حفظ تناسب اندازم انجام دهیم».

جیمز پارک در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار داشت که شرکت گوگل پیش از حرکت به سمت استفاده از سیستم عامل Wear OS سه نسل از ساعت‌های هوشمند Fitbit Versa و Fitbit Sense را براساس سیستم عامل بومی خود یعنی Fitbit OS عرضه کرده است. 

بدون شک فیت‌بیت باعث گسترش سطح پذیرش و استفاده از سیستم عامل Wear OS خواهد شد، سیستم عاملی که برای دستگاه‌های پوشیدنی هوشمند طراحی شده است و شرکت‌های بزرگی همچون سامسونگ به استفاده از آن روی آورده‌اند. شایان ذکر است که چندی قبل سامسونگ از یکپارچه‌سازی و ادغام سیستم عامل بومی خود یعنی تایزن(Tizen) با سیستم عامل Wear OS خبر داد.

در سال ۲۰۲۰ سیستم عامل Wear OS تنها ۳ درصد بازار ساعت‌های هوشمند را در اختیار داشت؛ با این حال به نظر می‌رسد که حضور نام‌های شناخته شده‌ای همچون سامسونگ و فیت‌بیت علاوه بر ایجاد یک ترکیب قدرتمند و جذاب که باعث افزایش سطح گستردگی و پذیرش این سیستم عامل می‌شود، توسعه‌دهندگان را به سمت بهبود انتخاب نرم‌افزارهای نیز ترغیب خواهد کرد.

برهمین اساس می‌توان گفت که علی‌رغم یک شروع بسیار کند، سال ۲۰۲۱ می‌تواند چشم‌انداز سخت‌افزارهای پوشیدنی هوشمند را برای مدت طولانی تغییر دهد.