کمپانی آمریکایی فیت‌بیت به‌تازگی به‌روزرسانی فرمویر جدیدی را برای سیستم عامل خود یعنی Fitbit OS منتشر کرده است. در این نسخه جدید ساعت‌های هوشمند این کمپانی از دستیار صوتی هوشمند Google Assistant پشتیبانی خواهند کرد. خوب است بدانید که پرونده خرید این کمپانی توسط گوگل به احتمال زیاد در سه‌ماهه نخست سال آینده نهایی خواهد شد. کاربرانی که از ساعت هوشمند Fitbit Versa 3 و Sense بهره می‌برند پس از به‌روزرسانی فرمویر به Fitbit OS 5.1 می‌توانند از این پس از دستیار صوتی هوشمند گوگل استفاده کنند.

به گفته برخی از کارشناسان به احتمال زیاد پشتیبانی از دستیار صوتی آمازون الکسا نیز همچنان انجام می‌شود و کاربر به صورت همزمان به هر دو دستیار صوتی دسترسی خواهد داشت. البته در ابتدا ممکن است کاربران برخی محدودیت‌ها را در Google Assistant مشاهده کنند. برای مثال، دستیار صوتی گوگل برخلاف آمازون الکسا قادر نیست دستوراتی که از سوی کاربر ارائه می‌شوند را از بلندگوی داخلی ساعت پخش کند.

این مشکلات و محدودیت‌ها بدون تردید در نسخه‌های جدیدتر فرمویر که احتمالا اواسط 2021 منتشر می‌شود به‌طور کامل حل خواهد شد. در حال حاضر، دستورات مشخص شده توسط کاربر به‌صورت متنی در نمایشگر ساعت نمایش داده می‌شوند.

با افزوده شدن پشتیبانی از دستیار صوتی هوشمند گوگل به این دو ساعت هوشمند فیت‌بیت، کاربران دستگاه‌های اندرویدی قادرند تا به‌صورت صوتی به پیام‌های متنی (SMS) دریافتی مستقیما از روی مچ دست خود پاسخ بدهند. علاوه بر این، امکان پاسخگویی به تماس‌های دریافتی با استفاده از بلندگو و میکروفن داخلی و از طریق اتصال بلوتوثی وجود دارد.

البته نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که تمام این قابلیت‌ها در واقع مستلزم روشن و متصل بودن گوشی هوشمند کاربر است. در واقع همه چیز در گوشی پردازش می‌شود و اگر گوشی هوشمندتان در دسترس نباشد عملا هیچ‌کدام از این قابلیت‌ها در دسترس نخواهد بود.

دستیار صوتی هوشمند گوگل با به‌روزرسانی Fitbit OS 5.1 در دسترس دو ساعت هوشمند Sense و Versa 3 قرار گرفته است. در حال حاضر فقط از زبان انگلیسی با لهجه آمریکایی پشتیبانی می‌شود، اما انتظار می‌رود تا اوایل سال آینده میلادی، از زبان کشورهای دیگری نیز پشتیبانی شود. 

منبع