به‌نظر می‌رسد کمپانی Huami به‌زودی نسخه‌ای جدید از نسل دوم ساعت‌های هوشمند آمازفیت جی‌تی‌اس و جی‌تی‌آر را تحت عنوان Amazfit GTS 2e و Amazfit GTR 2e به بازار عرضه خواهد کرد. این اقدام به نوعی تقلید از هواوی است. هواوی به‌تازگی ساعت هوشمند Watch GT 2e را معرفی کرد که در واقع نسخه‌ای جدید از هواوی واچ جی‌تی 2 محسوب می‌شود.

دو ساعت جدید سری آمازفیت نیز به‌تازگی موفق به دریافت تاییدیه‌های لازم از FCC شدند. تصاویر مربوط به اسناد FCC نخستین بار توسط وب‌سایت تایزن‌هلپ به اشتراک گذاشته شد. در این تصاویر می‌توان دید که ساعت Amazfit GTS 2e با شماره مدل A2021 و ساعت Amazfit GTR 2e نیز با شماره مدل A2023 به ثبت رسیده‌اند.

در این تصاویر همچنین دایره‌ای بودن نمایشگر Amazfit GTS 2e و مربعی بودن نمایشگر Amazfit GTR 2e درج شده است. متاسفانه هنوز جزئیات بیشتری در خصوص مشخصات و قابلیت‌های این دو نسخه جدید در دسترس نیست. در مقایسه، ساعت هوشمند Watch GT 2e هواوی از طراحی اسپرت‌تری نسبت به واچ جی‌تی 2 بهره می‌برد. 

اگرچه هوامی، آمازفیت جی‌تی‌آر 2 را در دو نسخه کلاسیک و اسپرت به بازار عرضه کرده است، اما تفاوت بین این دو نسخه تقریبا به جنس بند و رنگ‌بندی ساعت محدوده می‌شود. این احتمال وجود دارد که هوامی نیز دقیقا مانند هواوی، دو نسخه جدید از ساعت‌های هوشمند محبوبش را با طراحی اسپرت‌تر به بازار عرضه کند.

علاوه بر این، ممکن است هوامی در Amazfit GTS 2e و Amazfit GTR 2e گزینه‌های ارتباطی بیشتری را در دسترس کاربران قرار دهد. به هر حال، هنوز مشخص نیست این دو ساعت هوشمند دقیقا چه زمانی معرفی و به بازار عرضه می‌شوند. ممکن است این اتفاق در اوایل سال آینده میلادی رخ دهد. از سوی دیگر، هوامی به تازگی ساعت هوشمند جدید خود تحت عنوان Zepp Z را نیز معرفی کرده است و به همین دلیل این احتمال وجود دارد که Huami فعلا به همین تعداد ساعت هوشمند برای سال 2020 بسنده کند.

منبع