پلت‌فرم دیزر(Deezer یک سرویس فرانسوی پخش آنلاین موسیقی) اخیراً توانسته با ارائه‌ی ویژگی دانلود آفلاین لیست پخش در ساعت‌های هوشمند اپل واچ(Apple Watch) یک قدم از سایر رقبای خود پیشی بگیرد.

مشترکان پولی این پلت‌فرم پخش موسیقی از این پس می‌توانند تمام لیست پخش‌های شخصی خود را به صورت آفلاین با ساعت‌های هوشمند اپل واچ همگام‌سازی(sync) کرده و بدون نیاز به گوشی‌های آیفون، به موسیقی مورد علاقه‌ی خود گوش دهند.

دیزر Deezer

برای ورزشگاران که تمایل دارند هنگام انجام ورزش‌های مختلف از جمله دوندگی به موسیقی گوش کنند، این خبر خوبی است.

شایان ذکر است که دیزر اولین و تنها نرم‌افزار پخش موسیقی است(به غیر از نرم‌افزار بومی اپل واچ) که قابلیت همگام‌سازی آفلاین با ساعت‌های هوشمند اپل واچ را ارائه می‌کند. این بدان معناست که شرکت دیزر توانسته به معنای واقعی پلت‌فرم اسپاتیفای(Spotify برترین و محبوب‌ترین پلت‌فرم پخش موسیقی آنلاین) را شکست داده و از آن پیشی بگیرد. نرم‌افزار اسپاتیفای به شما این امکان را می‌دهد تا موسیقی را از لیست پخش آنلاین انتخاب کرده و آن را کنترل کنید، با این حال امکان ذخیره‌سازی موسیقی به صورت محلی وجود ندارد.

همچنان مشخص نیست که عدم اضافه شدن این ویژگی به محصولات شرکت اپل به دلیل عدم تمایل پلت‌فرم‌های ارائه‌ی دهنده‌ی سرویس پخش موسیقی آنلاین بوده است و یا شرکت اپل در راستای گسترش سطح استفاده از سرویس پخش موسیقی بومی خودش استفاده‌ی تجاری از این ویژگی را محدود کرده است.

با تمام این تفاسیر، اکنون دیزر راه را برای ارائه‌ی ویژگی مشابه توسط سایر پلت‌فرم‌های پخش موسیقی به ویژه اسپاتیفای هموار کرده است. بنابراین این امکان وجود دارد که در آینده‌ی نزدیک سایر پلت‌فرم‌های پخش موسیقی نیز ویژگی همگام‌سازی آفلاین را هم ارائه کنند.

به گفته‌ی نیکلاس پینوتیو(Nicolas Pinoteau) مدیر بخش راه‌حل‌های مشارکتی شرکت دیزر «زمانی که در حال بروزرسانی نرم‌افزار جدید اپل واچ خود بودیم، می‌خواستیم که کاربران ما یک تجربه‌ی بدون دردسر و مشکل داشته باشند. در همین راستا ویژگی همگام‌سازی آفلاین را ارائه کردیم که می‌توانست لیست پخش قابل دانلود را به علاقه‌مندان موسیقی عرضه کند تا به راحتی از طریق ساعت‌های هوشمند اپل واچ به موسیقی مورد علاقه‌ی خود گوش داده و از آن لذت ببرند».

این ویژگی در حال حاضر در دسترس قرار داشت و تنها نیاز است که نرم‌افزار ساعت هوشمند اپل واچ خود را بروزرسانی کنید.