کمپانی فیت‌بیت به‌روزرسانی نرم‌افزاری جدیدی را برای دو ساعت هوشمند Versa 3 و Sense منتشر کرده است که ویژگی‌های مهمی را در بخش سلامت و عملکرد هوشمند برای این دو محصول به همراه می‌آورد. جدیدترین به‌روزرسانی فیت‌بیت تحت عنوان Fitbit OS 5.1 کارایی دو ساعت هوشمند سنس و ورسا 3 را تا حد زیادی بهبود می‌بخشد و توصیه شده تا کاربران حتما آن را بر روی دستگاه‌های خود نصب کنند.

اولین نکته در خصوص این به‌روزرسانی، بهبود قابلیت تشخیص سطح اکسیژن خون با استفاده از حسگر SpO2 است. در حال حاضر، سطح اکسیژن خون تنها در مواقعی که از واچ فیس مخصوص SpO2 استفاده کنید، سنجش می‌شود. خوشبختانه با این به‌روزرسانی، کاربر می‌تواند در هر لحظه از میزان اکسیژن خون خود اطلاع پیدا کند.

ویژگی بعدی، افزوده شدن دستیار صوتی گوگل یا Google Assistant است که اکنون جای آمازون الکسا رو گرفته و به عنوان تنها دستیار صوتی هوشمند برای کنترل ساعت از طریق فرمان‌های صوتی قابل استفاده خواهد بود. البته در حال حاضر این ویژگی‌ فقط برای کاربران آمریکایی در دسترس است و به گفته فیت‌بیت احتمالا تا پایان سال 2021 تمام کاربران در سراسر دنیا به این دستیار صوتی دسترسی خواهند داشت.

علاوه بر این، قابلیت‌های آمازون الکسا نیز در دو ساعت Versa 3 و Sense بهبود یافته است. در گذشته بازخوردهای دستیار صوتی صرفا به‌صورت متنی ارائه می‌شدند، اما اکنون راهنمایی‌های صوتی در دسترس کاربران قرار گرفته است که کارایی و میزان استفاده از این دستیار صوتی را تا حد زیادی افزایش خواهد داد. 

در نهایت، امکان تماس صوتی با استفاده از اتصال بلوتوث نیز در دسترس کاربران قرار گرفته است و این یعنی کاربر می‌تواند با استفاده از بلوتوث، بلندگو و میکروفون داخلی ساعت هوشمند Versa 3 و Sense خود، با کاربر دیگری تماس داشته باشد. علاوه بر این، کاربران اکنون قابلیت هدایت تماس‌ها به صندوق صوتی خود را نیز در اختیار دارند. 

کاربران سیستم عامل اندروید نیز پس از این به‌روزرسانی می‌توانند پیام‌های متنی را با استفاده از وُیس پاسخ دهند. به‌روزرسانی نرم‌افزاری جدید فیت‌بیت از روز پنجشنبه هفته قبل منتشر شده است و اگر هنوز ساعت هوشمند شما این به‌روزرسانی را دریافت نکرده است، می‌توانید با مراجعه به اپلیکیشن Fitbit، لمس بر روی تصویر پروفایل و سپس لمس بر روی دستگاه خود این آپدیت را به‌صورت دستی دریافت کنید. اگر به‌روزرسانی جدیدی برای ساعت هوشمند شما وجود داشته باشد، در این بخش یک دکمه Update به رنگ صورتی را مشاهده خواهید کرد.

ساعت هوشمند فیت‌بیت Sense ویژگی‌های متنوع و بسیار جذابی را در بخش مانیتورینگ سلامت ارائه می‌دهد که از جمله می‌توان به حسگر EDA اندازه‌گیری سطح استرس، حسگر دما و حسگر ECG سنجش ضربان قلب اشاره کرد. اما در برخی از نقد و بررسی‌ها، انتقاداتی به عملکرد این ساعت هوشمند وارد آمده که به لطف به‌روزرسانی جدید فیت‌بیت به‌نظر می‌رسد بسیاری از این مشکلات برطرف شده‌ است.

منبع