ساعت هوشمند جدید شرکت هواوی ساعتی قدرتمند با امکاناتی گسترده است. ساعت GT 2 با استفاده از یک پردازنده Kirin A1 و آرایه ای از سنسور های مختلف تشکیل شده است تا بتواند به راحتی حرکات و فعالیت های شما را تحلیل کند. و خب در این ساعت، هوشمندی و طراحی به خوبی ادغام شده اند تا این ساعت را برای هر دو محیط رسمی و غیر رسمی مناسب سازد.

در اینجا تعدادی از ترفند های کاربردی ساعت هوشمند هواوی واچ جی تی 2 را به شما معرفی میکنیم.
- بی صدا کردن دستیار فعالیت ها
تا به اینجا باید بدانید که ساعت هوشمند هواوی Watch GT 2 برای اندازه گیری و تشخیص طیف بزرگی از فعالیت های ورزشی شما ساخته و مهندسی شده است. این فعالیت ها شامل راه رفتن، دویدن، پارو زدن و خیلی موارد دیگر می شود. اما ما میزان صدای دستیار صوتی فعالیت ها را کمی بیش از حد نیاز می دانیم و همچنین برای شما ممکن است آزار دهنده باشد.

خوشبختانه میزان صدای دستیار صوتی فعالیت ها قابل دستکاری و تنظیم است و حتی در صورت تمایل می توانید آن را بی صدا کنید. برای غیر فعال کردن صدا یک فعالیت معمول را شروع کنید سپس از روی صفحه فعالیت برروی Pause بزنید تا فعالیت متوقف شود. حال شما یک دکمه برای تنظیم میزان صدا در قسمت بالای سمت راست صفحه ساعت می بینید. میتوانید با انتخاب این دکمه صدای دستیار صوتی را تنظیم کنید تا از این به بعد شما را آزار ندهد.

- فعال کردن همیشه روشن ماندن صفحه نمایش
ساعت Huawei Watch GT 2 قابلیت معمول همیشه روشن ماندن را مانند باقی رقبای خودش ندارد و اگر قابلیت روشن شدن صفحه با بلند کردن دست را نیز غیر فعال کرده باشید؛ چک کردن زمان برای شما یک معضل خواهد بود. همیشه میتوانید با کلیک کردن بر روی دکمه بالایی زمان را چک کنید اما قرار بوده این دستگاه هوشمند باشد مگر نه؟!

خوشبختانه یک قابلیت جایگزین به نام صفحه حالت آماده به کار در این ساعت تعبیه شده است که در هنگامی که صفحه ساعت خاموش است شما همچنان بتوانید زمان را به راحتی در دسترس داشته باشید. برای فعال سازی آن به مسیر زیر بروید: Display>Advanced سپس صفحه را به پایین بکشید و بر روی Stand By Watch face کلیک کنید. 

سپس استایل و رنگ ساعت را برای این حالت تنظیم کنید.از این به بعد زمانی که ساعت شما به حالت خواب میرود صفحه ساعتی که تنظیم کرده اید برروی صفحه ظاهر می شود.

- زمان نمایش است!
آیا نیاز دارید که صفحه ساعت شما تا زمان مشخصی خاموش نشود؟! منوی بالای صفحه را به پایین بکشید و برروی آیکون  Show Time کلیک کنید. با همین عمل ساده صفحه ساعت هوشمند شما برای 10 دقیقه روشن باقی می ماند.

- شخصی سازی دکمه پایینی

به صورت پیش فرض دکمه پایینی این ساعت نرم افزار ورزش را باز میکند. اما اگر یک ورزشکار حرفه ای نیستید و این نرم افزار حال به حال به دردتان نمیخورد. این دکمه بلا استفاده میشود. حال باید چه کرد؟!

خوشبختانه عملکرد این دکمه نیز قابل شخصی سازی است.ساعت GT 2 به شما اجازه می دهد که از بین چندین عملکرد مانند : زمان سنج، نمایش لیست تماس ها، مخاطبین، آب و هوا و... یکی را به ای دکمه اختصاص دهید. برای تغییر عملکرد دکمه پایینی به مسیر زیر رفته و یکی از عملیات ها را انتخاب کنید: Settings>Down Button از این به بعد با فشردن دکمه پایینی میتوانید به عملکردی که خودتان تنظیم کرده اید دسترسی داشته باشید.

- از ساعت GT 2 خود مثل یک پخش کننده موسیقی مستقل استفاده کنید
حافظه مستقل روی ساعت هواوی واچ GT 2 به این معناست که شما میتوانید موسیقی های مورد علاقه خودتان را برروی ساعت خود آپلود کنید. یکی از مزایای اصلی این ساعت این است که می توانید تلفن همراه خود را بگذارید و با خیال راحت برای دیودن اقدام کنید. تمام چیزی که نیاز دارید جفت کردن هدفون های بیسیم خود با ساعت است.
ساعت GT 2 می تواند تا 500 موسیقی را در خود ذخیره کند. مراحل اضافه کردن موسیقی به این ساعت نیز به صورت زیر است. ابتدا نرم افزار سلامتی هواوی را بر روی تلفن همراه خود باز کنید در مسیر: Music>Manage Music بر روی گزینه Add Songs کلیک کرده و آهنگ هایی را که میخواهید اضافه کنید انتخاب کنید. به این دلیل که فرآیند انتقال موسیقی با استفاده از بلوتوث انجام می شود بسته به تعداد آهنگ ها این فرآیند ممکن است تا مدت زیادی طول بکشد. اما خوشبختانه این عمل در پس زمینه انجام می شود و در حین انجام آن میتوانید به کار های دیگر خود بپردازید.
با اینکه تک اسپیکر بر روی گوشه سمت راست ساعت صدای تا حدودی مناسب دارد به احتمال زیاد شما به متصل کردن یک هدفون بیسیم هم نیاز پیدا خواهید کرد. برای اتصال هدفون های خود تنظیمات ساعت خود را باز کنید و Earbuds را انتخاب کنید. برروی Pair بزنید تا ساعت به جست و جو برای هدفون های قابل دسترس اقدام کند. و بقیه داستان را نیز خودتان میدانید.

در کنار تمام این ها شما می توانید از ساعت GT 2 برای کنترل موسیقی های در حال پخش برروی تلفن همراه خود استفاده کنید. به محض اینکه یک نرم افزار پخش موسیقی معتبر را برروی تلفن همراه خود باز کنید ساعت هوشمند شما تمامی کنترل ها را به شما نمایش میدهد.

- همگام سازی اطلاعات با نرم افزار Google Fit
آیا می خواهید به اطلاعات سلامت خود دسترسی داشته باشید بدون دغدغه اینکه بعد از تعویض تلفن خود این اطلاعات را از دست ندهید؟! اگر پاسخ شما مثبت است راه حل پیشنهادی ما همگام سازی اطلاعات با نرم افزار Google Fit می باشد. تا این لحظه نرم افزار سلامتی هواوی به شما این اجازه را میدهد که اطلاعات را با نرم افزار هایی مانند Google Fit و MyFitnessPal همگام سازی کنید. برای این کار در مسیر زیر:ME>Data Sharing>Google Fit حساب گوگل خود را انتخاب کنید تا اتصال صورت گیرد. در حال حاضر نرم افزار سلامتی هواوی هیچ گونه ورود یا ثبت نامی نیاز ندارد اما اگر در آینده چنین قابلیتی به این نرم افزار اضافه شود از دست دادن اطلاعات خیلی راحت خواهد بود. بنابراین میتوان گفت همگام سازی با نرم افزار Google Fit می تواند کار عاقلانه ای باشد.

- فعال سازی TRUSLEEP
ساعت هوشمند GT 2 دارای نرم افزاری به نام Trusleep می باشد که همان طور که از اسم آن پیداست برای اندازه گیری و نمایش کیفیت شما استفاده می شود و کمک میکند عادت های خواب و ساعت های خواب خود را تنظیم کنید. علاوه بر این ها این نرم افزار نشان می دهد که خواب عمیق، خواب سبک و خواب REM شما به چه اندازه بوده است. اما همانطور که شاید حدس زده باشید این قابلیت به طور پیش فرض فعال نیست. شما میتوانید این قابلیت را به راحتی از طریق نرم افزار سلامتی هواوی فعال کنید.

علاوه بر موارد گفته شده در بالا شما همچنین می توانید اعلان های تلفن خود را شخصی سازی کنید تا حواس شما را از کاری که به آن مشغول هستید پرت نکنند. در عین حال قابلیت هایی مانند ساعت زنگ دار هوشمند و رویداد های هوشمند میتوانند در زندگی روزمره شما بسیار کاربردی باشند. با این همه؛ ویژگی مورد علاقه شما در ساعت هوشمند Huawei Watch GT2 چیست؟!