اپل رسما تایید کرد در حال کار بر روی نسخه جدیدی از هندزفری بی‌سیم ایرپادز پرو تحت عنوان AirPods Pro Lite است. این نسخه جدید از قابلیت حذف نویز فعال یا ANC که در نسخه پرو وجود دارد بهره نمی‌برد و طبیعتا با قیمت ارزان‌تری در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. به گزارش وب‌سایت TheElec، این غول فناوری کوپرتینویی در حال گسترش فعالیت خود در بازار هندزفری‌های بی‌سیم است و انتظار می‌رود در آینده‌ای نزدیک هندزفری جدیدی را از سوی اپل شاهد باشیم.

نسخه لایت از هندزفری بی‌سیم AirPods Pro به احتمال زیاد در نیمه نخست سال آینده میلادی در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. این کمپانی در حال توسعه یک چیپ درایور یا سیستم در پکیج (SiP) انحصاری تحت عنوان H1 است که قطعات آن با همکاری شرکای تجاری اپل تامین می‌شوند و از این پس در هندزفری‌های TWS جدید اپل شاهد به‌کارگیری آن خواهیم بود.

 این SiP در هندزفری‌های فعلی اپل به صورت دایره‌ای طراحی شده است اما به نظر می‌رسد در هندزفری AirPods Pro Lite این طراحی به شکل مربعی تغییر خواهد یافت. با توجه به گزارش منتشر شده، این سیستم در پکیج جدید تا پایان سال جاری تاییدیه‌های کیفیت لازم را دریافت می‌کند و از سال 2021 به تولید انبوه خواهد رسید.

بر اساس اطلاعات اخیر، انتظار می‌رود هندزفری جدید اپل با قیمت 20 درصد ارزان‌تر از ایرپادز پرو به بازار عرضه شود. ظاهرا اپل در ابتدا قصد داشت نسخه لایت را بلافاصله پس از معرفی ایرپادز پرو روانه بازار کند اما استقبال چشمگیر و فراتر از انتظار کاربران از این هندزفری بی‌سیم باعث شد تا اپل برای دستیابی به حداکثر فروش و حاشیه سود، معرفی نسخه لایت را به تاخیر بیندازد.

اپل در حوزه هندزفری‌های بی‌سیم یکی از محبوب‌ترین تولیدکنندگان شناخته می‌شود و عرضه یک نسخه ارزان قیمت‌تر از هندزفری‌های سری ایرپادز می‌تواند روند رو به رشد این کمپانی را در این بازار تسریع کند.

منبع