اپل با عرضه هندزفری‌های بی‌سیم AirPods در بازار نوظهور هندزفری‌های بی‌سیم جایگاه خوبی را برای خود فراهم کرده است. دومین نسل از این سری نیز از عملکرد بهبود یافته و ظاهری جذاب‌تر بهره می‌برد و مورد استقبال کاربران قرار گرفته است. اما اخیرا شایعاتی در خصوص نسل سوم این هندزفری تحت عنوان AirPods 3 در اینترنت منتشر می‌شود و حالا در جدیدترین شایعه که از سوی حساب کاربری LeaksApplePro در شبکه اجتماعی توئیتر منتشر شده است، این فاش کننده مدعی شده که اپل از نسل جدید هندزفری بی‌سیم خود در ماه مارس سال 2021 رونمایی خواهد کرد.

این شایعه البته با شایعات قبلی که زمان عرضه این هندزفری را اوایل سال آینده میلادی اعلام کرده بودند، هم‌سو به‌نظر می‌رسد. گزارش‌های قبلی حاکی از آن بودند که ایرپادز 3 اپل از طراحی جدیدی بهره برده و از نظر ظاهری به AirPods Pro شباهت پیدا می‌کند. با توجه به این گزارشات، یک شرکت تایوانی تحت عنوان Taiwan Career Technology تامین‌کننده اصلی قطعات مورد نیاز برای ساخت این هندزفری بلوتوثی خواهد بود.

اگرچه طراحی AirPods 3 به ایرپادز پرو نزدیک می‌شود اما متاسفانه به نظر نمی‌رسد اپل از فناوری حذف نویز فعال یا ANC در این هندزفری استفاده کند. این قابلیت در واقع مهم‌ترین وجه تمایز بین ایرپادز پرو و سایر هندزفری‌های اپل محسوب می‌شود. البته این اطلاعات فعلا در حد شایعه است و نمی‌توان به آنها با اطمینان نگاه کرد، چرا که این روزها شاهد عرضه هندزفری‌های بی‌سیم به مراتب ارزان‌قیمت‌تری با این قابلیت هستیم.

اما علاوه بر سومین نسل از هندزفری‌های بی‌سیم AirPods، اپل در تلاش است تا هدفون جدید خود تحت عنوان AirPods Studio را نیز به بازار عرضه کند. بر اساس شایعات قبلی، انتظار می‌رود این هدفون جدید طی چند روز آینده به‌طور رسمی توسط اپل معرفی شود.

منبع